Najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu bez elektroniki i internetu

Najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu bez elektroniki i internetu
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której nie miał dostępu do internetu. Niezależnie od tego, czy chodzi o awarie, czy też o miejsce bez możliwości połączenia się z siecią, bez dostępu do wirtualnego świata ludzie zwykle nie mają pomysłu jak wykorzystać produktywnie ten czas, dlatego stworzyliśmy zbiór ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu bez internetu i elektroniki.

Technologiczny detoks

Według statystyk, każdy z nas używa swojego telefonu ok. 80 razy dziennie. Niestety trzeba przyznać, że takie uzależnienie od telefonu, internetu i technologii nie jest dobre. Spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem może powodować przewlekły ból górnej części pleców i szyi, problemy z koncentracją, a według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Granadzie może doprowadzić również do przyrostu masy ciała. Kiedy poczujesz znużenie, nie próbuj zabijać czasu, przeglądając Instagrama. Zamiast tego wypróbuj jeden z naszych sposobów na ciekawe spędzenie czasu bez internetu.

Uruchom wyobraźnię

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że wizualizacja marzeń może poprawić nastrój, a nawet wyostrzyć umysł. Jeśli więc stoisz przy kasie i masz kilka minut, wyobraź sobie siebie na wakacjach lub coś, co będzie dla Ciebie szczególnie przyjemne.

Czytaj

Czasopisma, książki lub gazety – to doskonała alternatywa dla internetu i technologicznych rozrywek. Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać czas na przeglądaniu internetu, czytanie gazet może być dla Ciebie świetną rozrywką, która będzie męczyć oczu. Pomiędzy czekaniem na autobus, obiadem, a kawą możesz poświęcić 30 minut dziennie na czytanie książki lub gazety.

Medytuj

Medytacja pomaga zmniejszyć stres, poprawia przepływ krwi i wzmacnia odczuwanie radości. Możesz medytować zarówno na siedząco, jak i na stojąco – znajdź najwygodniejszą pozycję dla siebie.  Rozluźnij się, zamknij oczy i pozwól swoim myślom swobodnie przepływać. Postaraj się nie koncentrować na żadnym problemie i skup się na byciu tu i teraz.

Boho Beautiful – Guided Morning Meditation | 10 Minutes To Start Every Day Perfectly

Zacznij uprawiać sport

Osoby prowadzące siedzący tryb życia, zamiast siedzieć przed ekranem mogą spróbować swoich sił w sporcie. W sezonie letnim możesz pograć w koszykówkę lub piłkę nożną. Jeśli chcesz, możesz także zapisać się na zajęcia jogi lub biegać.

Zagraj w Sudoku

Zakup kieszonkową książeczkę z łamigłówkami Sudoku i zawsze miej ją przy sobie. Ta matematyczna gra pozwoli Ci zabić czas w trakcie czekania na autobus lub stania w kolejce do kasy. Jest to świetna alternatywa dla technologicznych rozrywek, dzięki której wyćwiczysz swój umysł i poprawisz zdolność koncentracji.

Mat-spot – Sudoku – jak rozwiązywać?

Zrób to, co odkładałeś na później

Wiele osób ma tendencje do odkładania zadań na później. Jeśli są rzeczy, które powinieneś zrobić, lecz zawsze odkładałeś je w czasie, zrób je w czasie wolnym od technologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o udział w warsztatach malarskich, posprzątanie strychu, czy też wycieczkę w góry – pozwól sobie na odprężenie i brak pośpiechu. Gwarantujemy, że ten dzień zapamiętasz na długo.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Wiele osób nie lubi siedzieć w domu i woli rozrywkę na świeżym powietrzu. Poza domem zawsze można znaleźć wiele ciekawych miejsc, takich jak kawiarnie, teatry, kina czy parki.  Rekreacja na świeżym powietrzu to bardzo prosty i skuteczny sposób na oderwanie się od świata technologii, wyciszenie i spędzenie czasu na łonie natury.

Muzea lub wystawy

W każdym mieście istnieją ciekawe miejsca, które są godne uwagi, a pewnie nawet nie wiesz o ich istnieniu. Samotne uczestnictwo w wydarzeniach kulturowych jest dobrą okazją do oderwania się od codziennych obowiązków i problemów. Życie nie kończy się, kiedy nie ma internetu. Wręcz przeciwnie, możesz wtedy zająć się naprawdę wartościowymi i rozwijającymi aktywnościami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać sztućce do restauracji?
Jak wybrać sztućce do restauracji?
Odkryj wskazówki, które pomogą Ci dobrze dobrać sztućce do swojej restauracji, enhance the dining experience i podkreśl styl Twojego miejsca.
Ostatnie wpisy