Gdzie najlepiej wyjechać na wyprawę nurkową?

Gdzie najlepiej wyjechać na wyprawę nurkową?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś fanem nurkowania i nie wiesz, jakie miejsca jeszcze powinieneś odwiedzić, ten artykuł jest dla Ciebie. 

Przedstawiamy 10 najlepszych miejsc na wyprawę nurkową. Miejsca te są rozdzielone dość równomiernie pomiędzy półkulę północną i południową, z niewielką przewagą południowej.

10 najlepszych miejsc na wyprawę nurkową

  1. Barracuda Point, Sipadan Island, Malezja

Wspaniała koralowa ściana, rekiny, barakudy i żółwie. Przepiękne miejsce, idealne dla fanów nurkowania. Olbrzymie ławice ryb będą otaczać Cię ze wszystkich stron. Miejsce polecane również dla fotografów!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez The Ark Team (@the.ark.team)

  1. Blue Corner Wall, Palau, Mikronezja

Idealne miejsce dla wielbicieli nurkowania z rekinami, barakudami, płaszczkami i waletami. Mnóstwo ryb, a do tego wspaniały koralowiec z murenami, ślimakami nagoskrzelnymi i krewetkami modliszkowymi.

  1. The Yongala, Australia

Yongala to wrak statku u wybrzeży Queensland. Statek zatonął podczas cyklonu w 1911 roku, zabijając 122 osoby.

To obecnie świat pełen morskiego życia, w którym można zobaczyć płaszczki, ośmiornice, węże morskie, żółwie, rekiny tygrysie, chmary ryb i spektakularne koralowce.

  1. Thistlegorm, Morze czerwone w Egipcie

Olbrzymi wrak opleciony wodorostami i otoczony ławicami ryb. Będziesz potrzebował kilku zanurzeń,  żeby go w pełni poznać. Brytyjski statek Thistlegorm został zaatakowany z powietrza i zatopiony w 1941 roku. Przewoził ładunek wojenny: karabiny, motocykle, wagony i ciężarówki. Uwaga na silne prądy na powierzchni i przy wraku!

  1. Shark and Yolanda Reef, Morze czerwone w Egipcie

Słynna rafa rekinów i wraku Yolanda. Prądy sprawiają, że można spotkać tu wiele gatunków ryb pelagicznych.

  1. Manta Ray Night Dive, Kailua Kona, Hawaje

Niezliczone ilości wodorostów i piękna rafa koralowa. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, gdzie można podziwiać tak różnorodną florę.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Brooks Masiba (@evilricemonk)

  1. Great Blue Hole, Belize

Głębia zamieszkała przez rekiny i otoczona piękną, żywą rafą koralową. Słynie z ogromnych tuńczyków i ośmiornic. Przy zejściu najniżej, jak jest to dopuszczalne, możemy ujrzeć stalagmity starożytnych jaskiń.

  1. USAT Liberty, Bali, Indonezja

Miejsce bardzo znane wśród fotografów. Wrak jest całkowicie pokryty anemonami i koralami. Można tu spotkać żółwia szylkretowego, iglicznie, koniki morskie.

  1. Navy Pier, Zachodnia Australia

Polecane do nurkowania dniem i nocą. Słynie z możliwości obserwacji ślimaków nagoskrzelnych, płazińców, węgorzy, rekinów białopłetwych, ośmiornic i skorpionów.

  1. Richelieu Rock, Tajlandia

Słynie z możliwości obserwacji rekinów wielorybich, ale także świetnie nadaje się do podglądania dużych ławic ryb pelagicznych. Idealne miejsce do fotografowania makro stworzeń takich jak krewetki arlekiny, żaby, koniki morskie. Najlepiej nurkować od grudnia do kwietnia.

Zdj. główne: Aviv Perets/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy znasz wszystkie zastosowania taśm pakowych w przemyśle?
Czy znasz wszystkie zastosowania taśm pakowych w przemyśle?
Odkryj różnorodne i innowacyjne zastosowania taśm pakowych w różnych dziedzinach przemysłu. Dowiedz się, jak ta prosta narzędzie może zrewolucjonizować Twój proces produkcyjny.
Ostatnie wpisy